UFC

Jiří Procházka po famóznom debute v UFC nespokojný s obranou: Spravil som mnoho chýb! Chcem zápasiť čo najskôr, zoberiem hocikoho

Jiří Procházka
zdroj: cbssports.com
Jiří Procházka má za sebou doslova debut snov v UFC. Porazil sedmičku svojej váhy Švajčiara Volkana Oezdemira na KO v druhom kole.

Jiří Procházka v skorých nedeľňajších ranných hodinách nastúpil na Fight Islande na svoj premiérový súboj v UFC. Súperom mu bola sedmička poloťažkej divízie Volkan Oezdemir.

Český bojovník bol v prvom kole viditeľne trošku nervózny a schytal niekoľko nepríjemných úderov. No v úvodnej minúte druhého kola Oezdemira “načal” parádnym high-kickom a “dokončil” ho dych berúcim knokautom.

Jiří Procházka sa stal vôbec prvým bojovníkom, ktorý Volkana Oezdemira porazil na KO. Okrem toho sa stal prvým Čechom, ktorý vstúpil do UFC výhrou na KO.

Potešil ho určite aj bonus za výkon večera v hodnote 50-tisíc dolárov, ktorý si na nabitej karte UFC 251 rozhodne za svoj výkon zaslúžil.

Jiří Procházka nespokojný so svojou obranou, misiou je titul

Napriek parádnemu víťazstvu bol k svojmu prvému vystúpeniu v UFC kritický.

„Cítim sa skvele. Čakal som, že bude viac zápasiť, ale bol to dobrý súboj. Vyhral som prvý duel v UFC, čo je pre mňa veľký posun. Som šťastný, že sa toľko ľudí v ČR pozeralo a že som zvíťazil,” opisoval svoje dojmy šťastný víťaz.

„Spravil som mnoho chýb. Nesústredil som sa na údery. Kládol som pozornosť na to, aby som ho trafil a knokautoval. Ale nedával som pozor na obranu,” hodnotil svoj výkon na oficiálnej tlačovej konferencii.

Jiří Procházka si pre vstup do UFC rozhodne nevybral ľahkého súpera. Volkan Oezdemir vo svojej váhe patrí k svetovej špičke. Je relevantné tvrdiť, že Procházka si otvoril parádnym spôsobom dvere k titulovému zápasu, ku ktorému mu nechýba už veľa krokov. Možno dve-tri víťazstvá a dostane sa do pozície vyzývateľa. Ale nepredbiehajme.

„Chcem opäť zápasiť čo najskôr, pretože by som sa chcel prebojovať k titulu. To je moja misia,” netají ambiciózny člen stajne brnianskeho Jetsaam Gym.

„Ale musím zlepšiť svoje výkony. Spravil som totiž niekoľko chýb. Poďme na to, rešpektujem každého v tejto divízii. Budem zápasiť s kýmkoľvek, koho mi ponúknu. Chcem len ukázať svoje umenie.”