UFC

Jiří Procházka o šamanskom rituáli, ktorý zažil: Tiekli mi prúdy sĺz!

Jiří Procházka
zdroj: facebook Jiří Procházka
Jiří Procházka je bojovník, ktorý sa stará nielen o rozvoj tela, ale aj ducha. Do procesu osobnostného progresu zaradil zaujímavý a bolestivý šamanský rituál.

Jiří Procházka o šamanskom rituáli: Len mi tiekli prúdy sĺz

Jiří Procházka po fantastickej výhre nad Volkanom Oezdemirom vo svojej premiére UFC vzbudil obrovskú pozornosť rozličných médií. Na rozhovor si ho pozval aj Refresher CZ, kde český bojovník prehovoril o zaujímavom a veľmi bolestivom šamanskom rituáli, ktorý podstúpil.

„Mal som taký šamanský zážitok. Mám jedného takého šamana, za ktorým chodím. On z Ekvádoru doviezol ekvádorské čili, od amazonských indiánov, ktorí tam žijú.”

„Je to taký obrad, ktorým sa miestni chlapci stávajú mužmi. Čili papričku špeciálne vypestovanú v džungli, pálivú – z toho začiatku, kde je to najpálivejšie, tam to vyrežú, vezmú tú tekutinu a ten šaman ti tým vytrie obe viečka.”
„Ty máš tú bolesť, ktorá má byť absolútne neznesiteľná, čo aj je a svoju pozornosť presunúť do svojho stredu, do tvojej duše a nájsť tam útočisko. Neveril som tomu, ale ide to samo. Pretože udržať tú pozornosť v hlave je naozaj ťažké.”

„Keď som to mal v očiach, tak som si hovoril, že sa usmejem, že to v pohode zvládam, ale nešlo to. Od krku som mal celú hlavu paralyzovanú. Len mi tiekli prúdy sĺz. Začal som sa sústrediť na dych. Ten ma priviedol do vnútra a naraz som začal byť v pohode. Tú bolesť som už potom nevnímal. Len to ticho.”

„Priblíži ťa to viac sebe,” opisoval Jiří Procházka netradičný rituál, ktorý podstúpil.

11 zápasov neporazený borec by sa mal predstaviť v ďalšom zápase UFC niekedy na jeseň. Presný termín ani meno súpera nie sú známe. Spomína sa najmä Corey Anderson – štvorka v poloťažkej divízii. Samotný Procházka uviedol, že by si rád najbližšie pomeral sily s kvalitným wrestlerom a to presne Anderson je. Naposledy prehral s Janom Blachowiczom a stratil štvorzápasovú sériu výhier.