Novinky UFC

Jeremy Stephens: Výhra na UFC Boston sa nebude počítať, ak Yair Rodriguez nezomrie

Jeremy Stephens vs Yair Rodriguez
foto: 7upsports
Očakávalo sa, že Jeremy Stephens a Yair Rodriguez predvedú strhujúci hlavný zápas na nedávnom turnaji UFC v Mexiku. Namiesto toho bol tento duel vyhlásený za bezvýsledkový už v jeho úvode, keď Rodriguez zasiahol svojho súpera prstom do oka a Jeremy ho potom nemohol ani otvoriť, čiže súboj bol zastavený.

Organizácia chcela zápas presunúť na čo najskorší možný termín, čo sa aj podarilo, keďže ho uvidíme už tento víkend na UFC Boston, kde na seba narazia tiež Chris Weidman a Dominick Reyes. Medzi Stephensom a Rodriguezom panuje po nešťastnom incidente v Mexiku napätá atmosféra, čo potvrdil aj Jeremy.

Jeremy Stephens v rozhovore pre MMA Fighting

„Chystám sa toho chlapca zabiť. Ak nezomrie, tak sa to nepočíta. To je to, čo si myslím. Je to stále osobné, keď bojujete. Ten chlapík sa snaží zobrať peniaze zo stola mojich detí. Čo keby som nakráčal do vášho domu, zobral jedlo z vášho stola a pleskol vaše deti? To je spôsob, ako sa na to pozerám. Osobné? Tak to sakra áno, je to osobné. Je to zápas. Dostanete len jeden šek, ak prehráte. Myslíte, že toto je hra? Myslíte, že je to šport? Toto nie je šport, je to boj päsťami. Bojujem za svoju krv, bojujem za svoju rodinu vždy, keď sa tam postavím.“

Stephens patrí medzi najskúsenejších UFC bojovníkov a jeho najväčšou zbraňou je knokautová sila, na ktorú si musí dávať pozor každý, kto proti nemu nastúpi. Údermi ukončil už 19 protivníkov. Na druhej strane, Rodriguez patrí medzi technickejších bojovníkov a vyznačuje sa hlavne kreativitou svojich kopov. Uvidíme, ktorý zo štýlov bude cez víkend úspešnejší.

Zdroj: mmamania , 7upsports