Novinky SK/CZ scéna

Ivan Buchinger a Patrik Kincl na Prague Fight Night už tento mesiac! Čo vieme o tomto galavečeri a organizácií?

Ivan Buchinger a Patrik Kincl na Prague Fight Night už tento mesiac! Čo vieme o novej organizácií?
Foto: Ticketportal




Bývalí bojovníci organizácie XFN Ivan Buchinger a Patrik Kincl sa predstavia na turnaji Prague Fight Night už 27.6.2019 v pražskej športovej hale Královke s kapacitou 2500 miest. Má sa jednať o turnaj, kde pôjde o kombináciu zápasov MMA a K-1 (podobne ako to je u singapurskej organizácií ONE Championship).

Prečítajte si tiež: White prezradil, kedy sa rozhodne o budúcnosti McGregora + Ďalšia výzva od Justina Gaethje >>

Čo vieme o Prague Fight Night?

Miesto: Pražská Královka (2500 miest)

Dátum: 27.6.2019

Informácie k turnaju boli odoslané prostredníctvom tlačovej správy väčším českým médiám a potvrdili tak špekulácie o organizovaní tohto turnaja. Zástupca hlavného českého investora Tomáš Rosenberger sa vyjadril pre sport.cz takto:

“Hned pro naši první akci se nám podařilo získat dva nejlepší československé zápasníky. Za to jsme nesmírně rádi. Myslím, že se nám zde podaří etablovat slibnou bojovou platformu.”

Patrik Kincl informáciu pre sport.cz potvrdil a okomentoval takto:

“Podepsal jsem jeden zápas na turnaj, který se uskuteční 27. června na Královce.”

“Probíhala nějaká jednání a souhlasil jsem s podmínkami a volbou budoucího soupeře. Jelikož jsem v přípravě, potřeboval jsem zápas co nejrychleji, ještě v první půlce tohoto roku.”

O súperovi zatiaľ Patrik nemôže rozprávať, no prezradil, že by sa malo jednať o zahraničného zápasníka.

Okrem spomínaných hviezd československého MMA sa na turnaji majú predstaviť ďaľšie známe mená ako Daniel Brunclík, Václav Sivák, David Vinš a ďaľší. Známi tréneri Andre Reinders či Daniel Barták potvrdili, že boli oslovení Alenou Holou, ktorá sa pýtala na zápasníkov, ktorí by sa na turnaji mohli predstaviť.

Celý turnaj je organizovaný na poslednú chvíľu, keď od oznámenia turnaja po samotný turnaj ubehne niečo cez týždne. Ondrej Novotný tento krátky čas na organizovanie turnaja to vo vysielaní MMA Letem Svetem okomentoval, že to chce naozaj “gule”.

Prague Fight Night
Foto: Ticketportal

Kto organizuje turnaj Prague Fight Night?

Pozadie tejto organizácie a kto za týmto podujatím stojí zatiaľ nebolo úplne zverejnené, no pár mien poznáme a to spomínaný Tomáš Rosenberger (investor) a Alena Holá (zápasová karta). Sociálne siete či webstránku turnaj takisto nemá a je propagovaný len cez média a ticketportal, kde sa predávajú lístky na tento turnaj.

Aj keď by sme mali byť vďační za každú propagáciu bojových športov, v tomto prípade je za turnajom viacero otáznikov a dokonca sa špekuluje, či za týmto galavečerom nestoja ľudia z XFN. Na otázku či za projektom Prague Fight Night stojí Petr Kareš odpovedal Patrik Kincl nasledovne:

“Já jsem v úterý podepsal smlouvu s Tomášem Rosenbergrem a jeho firmou. Ten mi řekl, že Petr Kareš za tím nestojí. Možná je tam v roli konzultanta, s ním jsem ale já zápas nevyjednával.”

Fínsky manažér Jukky Paananen, ktorého zverenci nastupovali pred pár mesiacmi v zápasoch XFN si však na sociálnych sieťach servítku pred ústa nekládol. Z jeho vyjadrení tak vyplýva, že Kareš niečo spoločné s týmto galavečerom má.

“VAROVÁNÍ!!! V červnu se bude konat akce v České republice.”

“Všem manažerům a zápasníkům po celé Evropě, Alena Holá a Petr Kareš nezaplatí peníze za zápasy. Bude se jednat o další podraz. Stále nezaplatili mým bojovníkům, kteří u nich nastoupili před několika měsíci. Nenechte své svěřence zápasit na tomto galavečeru.”

Takisto grafika resp. postavy bojovníkov sa podobajú na postavy, ktoré boli na grafikách k turnajom XFN. Čo si o tomto galavečere myslíte vy? Aké máte pocity zo zverejnených informácií? Chystáte sa na tento turnaj do Prahy?

zdroj: sport.cz, isport.blesk, ticketportal.cz