UFC

Hviezda UFC bojovník nielen v klietke, ale aj v reálnom živote. Pomáha tým, ktorí to potrebujú najviac

Dustin Poirier
zdroj: instagram thegoodfightfoundation
Hviezda UFC Dustin Poirier je bojovník nielen v klietke, ale aj v živote. Tentoraz bojuje za dobrú vec a pomáha tým, ktorí to potrebujú najviac – zdravotníkom v prvej línii.

Dustin Poirier je hviezdou UFC.  Je bojovníkom nielen v klietke, ale aj v reálnom živote. Jeho charitatívna organizácia The Good Fight pomáha zdravotníkom v prvej línii v jeho rodnom meste Lafayette.

„Som bojovník, to je to, čo robím. Chcem používať svoju platformu k boju, aby pomohla čo najviac ľuďom,” tvrdí 31-ročný Američan.

Spojil sa s pizzériou

Prostredníctvom sociálnej siete Poirier oznámil spoluprácu s Deanos Pizza. Zaviazal sa počas veľkonočných sviatkov pripraviť pre zdravotníkov tisíc jedál.

„Nadácia Good Fight sa spojí s Deanos Pizza a daruje tisíc jedál nemocničnému personálu v prvej línii v boji proti chorobe covid-19 počas veľkonočnej nedele a nasledujúceho týždňa. Prajem všetkým veselú Veľkú noc,” znelo v oficiálnom vyhlásení.

„V Lafayette sú tri hlavné nemocnice. Chceme dať jedlo každému zamestnancovi, lekárovi, zdravotnej sestre,” vyhlásil borec trénujúci v American Top Team.

Dustin Poirier pomohol už viackrát

Poirier sa po sérii piatich víťazstiev naposledy postavil v UFC Khabibovi Nurmagomedovovi. S Dagestancom prehral v treťom kole na submisiu. Predtým však získal cenné skalpy Maxa Hollowaya, Eddieho Alvareza či Justina Gaethjeho. V UFC má výbornú bilanciu 17-5, celkovo v profi MMA 25-6.

Dustin Poirier prostredníctvom svojej nadácie pomohol v minulosti vybudovať vodné steny pre sirotinec v africkej Ugande či postaviť ihrisko pre deti so zvláštnymi potrebami v svojej komunite.

Václav “Baba Jaga” Mikulášek dnes oslavuje svoje narodeniny a priznal o sebe zaujímavé fakty