Novinky UFC

Hrdinský výkon bojovníka Thiaga Santosa! Poznáme rozsah zranení, s ktorými zvládol 5 kôl s Jonom Jonesom

Thiago Santos
foto: thesun
Thiago Santos podal na UFC 239 vskutku hrdinský výkon. Vo výsledku to na Jona Jonesa nestačilo, no nebolo to vôbec ďaleko od veľkého prekvapenia, keďže „Bones“ zvíťazil tesne na body po viachlasnom rozhodnutí. Už počas zápasu bolo evidentné, že Santos odbojoval skoro celý duel so zranením kolena. Od včera poznáme jeho presnejší rozsah.

S prihliadnutím na informácie z ESPN, Thiago utrpel dokonca horšie zranenia, ako to na prvý pohľad vyzeralo. „Marreta“ si utrhol väzy ACL, MCL, PCL a meniskus ľavého kolena v prvom kole. Niektoré zdroje uvádzajú aj zlomeninu holennej kosti. So zraneniami, kvôli ktorým by väčšina ľudí nedokázala stáť na nohách, zvládol celý duel proti obávanému Jonesovi.

Na povrch vyplávali tiež informácie, že Santos absolvoval po súboji v Prahe s Blachowiczom operáciu pravého kolena. To spôsobilo, že prípravný kemp na Jona Jonesa bol zhruba o mesiac kratší. Aby toho nebolo málo, Santos si počas uplynulého víkendu do istej miery obnovil aj toto staršie zranenie na pravom kolene.

Vyjadrenie trénera Thiaga Santosa

„Ak by ho to koleno nezastavilo, Jon Jones by bez pochýb išiel dole. Náš taktický plán bol dobre nastavený, Thiago všetko videl. Keď začal kopať a triafal nohy Jona Jonesa, ten začal strácať mobilitu. Bolo by ľahšie dostať ho, ale počítali sme so zmenami postojov, aby sme to dokázali. Thiago začínal kombinácie, no pre zranené koleno v nich nemohol pokračovať.“

Santos si aj po týchto informáciách získal u fanúšikov ešte väčší rešpekt. Teraz však bude musieť podstúpiť niekoľko operačných zákrokov, ktoré ho vyradia z hry na viacero mesiacov. Predbežné prognózy sú také, že naspäť by mohol byť najskôr až koncom prvej polovičky roku 2020.

zdroj: mmamania , thesun