Reklama

Oktagon Rozhovor SK/CZ scéna

Filip Macek:,,Můj sen je Bellator, a ten sen si splním!”

V tomto článku vyspovedáme jednotku bantamovej váhy v Českej republike – Filip Macek. Filip trénujuci pod Andrem Reindersom patrí so svojími tridsiatimipiatimi profesionálnymi MMA zápasmi ku najviac skúseným zápasníkom v Československu. Zo svojich dvadsatich výhier dokázal až štrnásť ukončiť submission!

Naposledy na OKTAGON 10 dokázal ukončiť nebezpečného ukrajinského súpera Tarasa Gryckiva. Filipovi sa ako prvému premožiteľovi tohto bojovníka podarilo ho ukončiť. Svojich päť prehier zaznamenal iab na body.

Filipov posledný zápas na OKTAGON 10 v Pražskej O2 aréne >>

Filip Macek: “Můj sen je Bellator, a ten sen si splním!”

V organizácií OKTAGON MMA si v troch zápasoch nepocítil pocit prehry. Rozmýšlal o titulovej šanci?

“Jojo, títo tři zápasy se mi povedlo celkem pekne vyhrát. Nad titulem určite nepremýšlim, i když je to ve hře. Ja si o titul říkat nebudu, až lidí řeknou, že by sem si ho zasloužil, tak by sem do toho šel.”

Zápasiš v dvoch váhových kategóriach (bantamweight a featherweight). V ktorej z týchto dvoch sa cítiš lepšie?

“Áno, zápasim aj v 61 a 66. Tenhle rok tá 66 byla hlavne z důvodu hodne zápasu. Jinak se lépe cítim v 66, ale v 61 mám vetší šanci uspět (když dobre udelám váhu, což není úplne nejlehčí!). Teď jsem na ruznejch servrech vedenej v obou váhach, to nechci. Ďalší zápas bude v 61.”

Keď už sme pri tom ďalšom zápase, kde sa najbližšie predstavíš?

“Ďalší zápas ješte nemohu úplne potvrdiť, teď prišlo mnoho nabídek a musíme vybrat tu nejlepší, ale tak tuším, že to bude v březnu….”

V jednej z najprestížnejšej MMA organizácií na svete, v ACB, si odzápasil 7 zápasov so skóre 2-5. Chcel by si sa tam opäť vrátiť? Alebo máš v pláne inú organizáciu?

“No, to skóre se mi v ACB moc nepovedlo, ale ako zkušenost to bylo dobré. Ja měl v Rusku ješte jeden zápas, ale v jiné organizáci, který jsem vyhrál. Takže tam mám skóre 3-5. Kdyby chtěl, tak bych mohl v Rusku zápasiť každej týden. Můj sen je Bellator a ten sen si splním! Budu pro to dělat všechno.”

Filipovi držíme palce v plnení jeho snov a ďakujeme za rozhovor.

zdroj fotky: @filipmacek