Novinky

Fedor Emelianenko či Alistair Overeem na jeho štíte. Do MMA sa po troch rokoch vracia veľké meno

Fedor Emelianenko
foto: russianinsight
Fedor Emelianenko či Alistair Overeem patria na zoznam borcov, ktorých porazil. Do UFC sa po troch rokoch vracia veľké meno.

Antonio “Bigfoot” Silva sa po troch rokoch vracia do profi MMA. 40-ročný brazílsky veterán ohlásil svoj comeback. Podpísal kontrakt s organizáciou Taura MMA. Do klietky sa vráti 30. októbra v zápase proti Brettovi Martinovi na evente Taura 11.

Fedor Emelianenko či Alistair Overeem padli v boji s ním

Silva naposledy v MMA bojoval v júni 2017 v ruskej organizácii Fight Nights Global – v druhom kole prehral na KO s Vitalim Minakovom. Brazílčan prehral posledných päť zápasov v MMA, z posledných desiatich vyhral len jeden, raz remizoval a až osemkrát prehral.
Silva si ale dokázal v minulosti pripísať mimoriadne cenné skalpy – Andrei Arlovski, Fedor Emelianenko, či Alistair Overeem patrili medzi jeho “obete”. Bojoval aj s Fabriciom Werdumom či Danielom Cormierom, s oboma prehral.

Brazílsky veterán nebol počas trojročnej pauzy celkom mimo diania sveta bojových športov. Absolvoval “jednorazovky” v organizáciách Glory a Bare Knuckle FC, no v oboch prípadoch prehral.

Jeho nasledujúci súper Brett Martin je 26-ročný Američan, ktorý má v MMA výbornú bilanciu 9-1. Posledné dve víťazstvá však zaznamenal po diskvalifikácii súpera. V jednom prípade išlo o nepovolené údery do zátyklu a v druhom o nedovolené zásahy kolenom.
Martin má za sebou päťzápasovú víťaznú sériu. Dokáže ho zastaviť vracajúci sa brazílsky veterán, na ktorého bol prikrátky aj Fedor Emelianenko či Alistair Overeem?