Novinky UFC

Eddie Alvarez bojoval s obidvomi a teraz si vybral víťaza možného zápasu Gaethje vs McGregor

Justin Gaethje Conor McGregor
foto: thesun
Justin Gaethje na UFC 249 získal dočasný opasok ľahkej váhy a v najbližšom zápase by mal v boji o zjednotenie opaskov vyzvať aktuálneho šampióna Khabiba Nurmagomedova. Najviac sa v tejto súvislosti spomína septembri. Určite ste však počuli aj o tom, že zdravotný stav Khabibovho otca je naďalej veľmi vážny a situácia s koronavírusom v Dagestane vôbec nie je dobrá.

Veci sa napokon môžu vyvinúť iným smerom a ak by Khabib nebol k dispozícii, jeden z hlavných variantov je potom taký, že súperom Gaethjeho by mohol byť Conor McGregor. Bývalý UFC šampión Eddie Alvarez, ktorý čelil v zápase Conorovi (TKO prehra v roku 2016) aj Justinovi (KO výhra o rok neskôr), by v tomto prípade favorizoval McGregora.

Eddie Alvarez si myslí, že McGregor by knokautoval Gaethjeho

„Podľa mňa by z toho bol knokaut. Ja som bol celkom schopný v zápase triafať Gaethjeho údermi a videli sme, že s nim bol schopný boxovať aj Dustin Poirier. Vec s Justinom Gaethjem je nasledovná. Keby som vedel, že presadí svoj wrestling, zoberie Conora dole a bude ho držať proti klietke ako to urobil aj Khabib, keby presadil tento spôsob boja, tak by som povedal, že si Justin bude počínať proti McGregorovi veľmi dobre. Ale ak by to bolo na nohách a bol by z toho postojársky zápas – čo aj mám pocit, že to tak dopadne – tak to vidím tak, že Justin tam urobí príliš veľa chýb a Conor by to využil.“

Gaethje má wrestling na vysokej úrovni, ale preferuje boj v postoji. Tak ako sme to zatiaľ videli v prakticky všetkých jeho UFC zápasoch (Johnson, Alvarez, Poirier, Vick, Barboza, Cerrone, Ferguson). Je otázne, do akej miery by svoju taktiku na Conora prispôsobil alebo by aj v tomto prípade išiel do zápasu štýlom „padne môj súper alebo padnem ja“.

Khabib, McGregor, Ferguson a Gaethje na rovnakom turnaji? Tréner Tonyho Fergusona navrhuje veľký UFC event

zdroj: lowkickmma , thesun