Novinky UFC

Dustin Poirier tipuje výsledok zápasu McGregor vs Cerrone a tiež odpovedal na otázku prečo bude zápas vo welterovej váhe

Dustin Poirier tipuje výsledok zápasu McGregor vs Cerrone
Foto: Lowkickmma




Minulý týždeň vo štvrtok sme sa dozvedeli, že uvidíme zápas McGregor vs Cerrone už o pár týždňov 18. Januára v Las Vegas. Postupne sa k zápasu vyjadrili samotní aktéri zápasu, ľudia a bojovníci z prostredia MMA a najnovšie tipuje výsledok zápasu Dustin Poirier – bývalý dočasný šampión ľahkej váhy.

Zaujímavosť: Bláznivý koniec! Obaja bojovníci sa súčasne poslali úderom dole, no postavil sa len jeden a zvíťazil na KO (Eder Lopes vs Diogo Neves) >>

Dustin Poirier tipuje výsledok zápasu McGregor vs Cerrone

Porier je presvedčený o tom, že jeho najbližší súper by mal byť práve Conor McGregor. Síce sa už spolu v klietke stretli, no bolo to ešte v roku 2014 a v pérovej váhe. McGregor vtedy vyšiel zo zápasu víťazne. Dustin tvrdí, že odvtedy sa posunul omnoho ďalej a je si istý, že by Conorovi v odvete vrátil “požičané”.

Ich vzájomný zápas však nie je ešte naplánovaný a tak odpovedal na otázku od fanúšika, koho tipuje na víťaza a ako zápas skončí. Rozhodne má v tom jasno.

“Conor TKO”.

Prečo bude zápas vo welterovej váhe?

Zápas sa bude odohrávať v Las Vegas na UFC 246 a bude vo welterovej váhe. Mnoho fanúšikov si kladie otázku a pýta sa prečo práve táto váhová kategória. Obaja bojovníci totiž mali svoje posledné zápasy v ľahkej váhe.

McGregor podľahol aktuálnemu šampiónovi Khabibovi Nurmagomedovi a Cerrone zase Justinovi Gaethjeovi a tiež Tonymu Fergusonovi. Všetky zápasy teda boli v ľahkej váhe. Dustin Poirier odpovedal na túto otázku takisto veľmi stručne a s humorom :).

“Tučné cecky”.

Poirier zatiaľ nemá naplánovaného žiadneho súpera a je možné, že to bude práve jeden z dvojice McGregor vs Cerrone. Proti komu by ste ho chceli vidieť?

Zdroj fotky: Lowkickmma