Reklama

Websupport
Novinky UFC

Dostane „taktický zabijak“ Masvidal šancu na titul? Naskočené koleno nebolo náhoda, dokazuje to VIDEO z tréningu

Jorge Masvidal
foto: mmamania (originálny zdroj: mmafighting)
Websupport

Jorge Masvidal svojho času začínal ako pouličný bitkár na organizovaných zápasoch, ktorých sa vtedy účastnil aj legendárny Kimbo Slice. Jeho zápasy na ulici sa na internete objavovali ešte v prvopočiatkoch youtube.

Dodnes sa o ňom hovorí ako o pouličnom bitkárovi, no Masvidal je v súčasnosti omnoho viac. Stále sa môže primárne spoľahnúť sa svoj vynikajúci box, lenže skvelý je v grapplingu a jeho wrestling s obranou proti takedownom je takisto na vysokej úrovni.

Na londýnskej karte proti domácemu Darrenovi Tillovi bol takisto považovaný za outsidera, no zvíťazil na knokaut v druhom kole. Kurzovým favoritom bol aj Ben Askren na UFC 239 a ako to dopadlo, to všetci dobre vieme. Najrýchlejší knokaut v histórii UFC! „Gamebred“ bol v podstate hlavnou hviezdou víkendového večera v Las Vegas, získal na svoju stranu ďalší hype a nebude veľkým prekvapením, ak dostane v nasledujúcom zápase titulovú šancu.

Aktuálnym šampiónom welterovej váhy je Kamaru Usman, ktorý porazil Tyrona Woodleyho a vymenil ho tak na tróne. Záležať bude tiež na tom, ako dopadne zápas Colby Covington vs Robbie Lawler, ktorý je na programe 3. augusta.

Jorge Masvidal už myslí na opasok

„Idem si po ten titul. Viete, kto si opasok zaslúži. Mal by som byť tým, kto ako ďalší dostane titulovú šancu.  Po svojom výkone nepotrebujem niečo hovoriť. Nechám fanúšikov, aby do toho prehovorili. Oni platia zápasníkov, aby bojovali. Keď chcete vidieť bojovníka a nie niekoho, kto hovorí o bojovaní na sociálnych sieťach alebo dáva hlavu do rozkroku iných a nedá ani jeden úder (narážka na zápasnícky štýl Bena Askrena), tak potom viete, koho máte zavolať.“

VIDEO z tréningu Jorge Masvidala pred duelom s Benom Akrenom

Kouč Masvidala prezradil, že Jorge trénoval naskočené koleno v tréningu určite viac ako stokrát. Nebol to žiadny náhodný taktický plán, ktorý by len tak skúšal. Pracoval na tom dlho a počítal s tým, že Askren mu pôjde hneď po nohách.

zdroj: mmamania