Reklama

Novinky Rozhovor SK/CZ scéna

Peter ”Duran” Križanovič: ,,Dokážem to aj bez trashtalku, neznášam ho.”

Peter ''Duran'' Križanovič: ,,Dokážem to aj bez trashtalku, neznášam ho.''
Peter Križanovič / Zdroj: facebook Pit Cage Fighting

Peter Križanovič, reprezentant CHAOS GYM Bratislava, sa v roku 2018 stal ako jeden z mála slovenských MMA zápasníkov neporazený. V troch zápasoch si pripísal 3 výhry (2 SUB., 1 DEC.). V apríli na PCF 20 v Poprade ho čaká český súper Tomáš Lejsek, známy z prvej série reality show OKTAGON Výzva.

Peter Križanovič na EPF 21 v Košiciach.- VIDEO 

Čomu sa venuješ popri zápaseniu?

Venujem sa trénerstvu. Som hlavný tréner MMA v Titan gyme a to je aj moje zamestnanie. Moje voľné chvíle trávim s priateľkou a s mojim psom.  Som vášnivý rybár a mám v obľube vychádzky do prírody.

Prvé dve prehry v profesionálnom skóre si napravil 3 výhrami v roku 2018. Urobil si nejakú zmenu v tréningovom procese počas spomínanej prestávky?

Tak reálne už som pred tým mal nejaké zápasy, ale nie vždy boli organizátori poctiví  a zapisovali zápasy na sherdog. Preto to skóre tak vyzerá, keďže nemám zapísané všetky zápasy. Ale áno, mám tam dve prehry. Jedine čo by som k tomu, povedal bol som mladý a nemal som to upratané v hlave. Myslím, že som to v roku 2018 napravil. Spravil som veľa zmien v tréningu, ale hlavne by som to pripisoval ku psychickej stránke prípravy.

Ako prebieha príprava na tvoj zápas na PCF 20?

Príprava prebieha super. Makám tvrdo každý deň. Na ten zápas sa teším. Trénujem s Kamilom Cibinskim box a MMA. Kamil  sa tiež predstaví na PCF 20. Moju zápasícku stránku má na starosti Andrej Fasanek. Takže po každej stránke budem výborne pripravený.

Berieš Tomáš Lejska ako svojho doteraz najskúsenejšieho súpera?

Ani nie. Možno má v MMA veľa zápasov, ale ja zápasim od malička a tam som stretol na žinenke ľudí s 1000 zápasmi a možno aj viac. Takže už som určite stál aj so skúsenejšími na bojisku.

Aké máš plány v MMA? Zabojoval by si o prípadný titul organizácie PCF v tvojej váhe?

Zabojoval! Však kto nie. V PCF sa mi darí a veľmi rád chodím zápasiť na tieto turnaje. Organizačne a aj po všetkých stránkach som u nich nadmieru spokojný. Ak sa prebojujem na titulový zápas, určite spravím všetko aby som vyhral. Dokážem to aj bez trashtalku, ten veľmi neznášam a som proti tomu.

Ďakujeme a držíme palce!

Zdroj fotky: Facebook Pit Cage Fighting