Reklama

Novinky SK/CZ scéna UFC

David Dvořák a Patrik Kincl sa vyjadrujú k prípadu TJ Dillashawa a k dopingu všeobecne

David Dvořák Patrik Kincl
foto: sometag

Bývalý šampión UFC bantamovej hmotnostnej kategórie TJ Dillashaw mal pozitívny dopingový nález na EPO (erytropoetín) a dostal 2-ročný zákaz činnosti. K jeho prehrešku majú čo povedať viacerí zápasníci.

David Dvořák a Patrik Kincl so svojim reakciami

View this post on Instagram

Co je to EPO??? Erythropoetin (zkráceně EPO) je lidský hormon podporující tvorbu červených krvinek. Slouží k přenosu kyslíku v krvi. EPO stimuluje tvorbu červených krvinek, jeho nitrožilní podání vede ke zvýšení fyzické výkonnosti. Proto je ve vrcholovém sportu zneužíván jako podpůrný prostředek. (https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Erythropoetin) TJ je pravděpodobně dalším sportovcem, který je podvodnikem v našem sporu a dopuje. Normálně se k těmto kauzám nevyjádřuju, ale u zápasník tohoto formátu a skoro v mé váze musím. Věřím, že USDA bude chytat další a pokud možno vody světového mma vyčistí od dopingu. Dopuje strašně moc lidí a hodně lidí říká, "proč bych nedopoval, všichni dopují" Nicméně s tím naprosto nesouhlasím, TJ pošpinil všechny své úspěchy a už to není zápasník, kterému budu fandit, protože nad jeho výkony už na vždy bude otazník. Jaký je váš názor na doping v mma?

A post shared by David Dvořák (@dvorak.david) on

View this post on Instagram

Zdravím z USA! Ve světle nových událostí s TJ Dillashowen si myslím, že české MMA potřebuje profesionalizovat. Několik let jsem se snažil všechny ve svém okolí přesvědčovat o tom, že MMA není sportem bezmozků a pouličních rváčů. Nerad bych teď zažil dobu, kdy o nás budou lidé tvrdit, že jsou všichni MMA zápasníci nadopovaní jako závodní koně. . Podle mě je už nejvyšší čas, aby se u nás začalo reagovat a zavedly se dopingové kontroly. Organizace a sport jako takový v očích veřejnosti stoupne. Velcí sponzoři si budou moci být jistí profesionalitou takové organizace a nebudou se muset bát spojit své jméno s MMA. Navíc pro kluky, kteří to s velkými zahraničními organizacemi myslí vážně a jen o tom nedělají prohlášení, to bude cenná zkušenost, která se jim tam bude hodit. #fightclean #fightfair . Titulka @isportcz . . . . #cheater #tjdillashaw #epo #ufc #usada #doping #antidoping #wada #v #cechach #podvadet #umi #kazdej #allsportsacademy #asa #kincl #kinclarmy

A post shared by Patrik Kincl (@patrik_kincl) on

zdroj: instagramové účty Davida Dvořáka a Patrika Kincla, sometag