Novinky UFC

Daniel Cormier sa vyjadril k potenciálnemu zápasu šampiónov Jon Jones vs Israel Adesanya

Israel Adesanya Jon Jones
foto: lowkickmma
V nedeľu ráno sme boli svedkami toho, ako Israel Adesanya v austrálskom Melbourne na UFC243 porazil Roberta Whittakera knokautom v druhom kole a zároveň ho teda nahradil v pozícii kráľa strednej váhy. „The Last Stylebender“ si svojim výkonom získal ďalších fanúšikov a na jeho hodnote dosť pridáva aj fakt, že je stále neporazený.

Adesanya sa v poslednom čase dostával aj do slovných výmen so šampiónom poloťažkej váhy Jonom Jonesom. Práve ich potenciálny súboj by sme mohli vidieť možno už na budúci rok (alebo v roku 2021), ak bude Israel naďalej úspešný. Na prechod do poloťažkej váhy mu však ešte chýba telesná váha, čo si myslí aj Daniel Cormier.

Daniel Cormier o možnom zápase Jones vs Adesanya

„Momentálne je skrátka menší. Menší v porovnaní s Jonesom. Jones je veľký chlapík a podľa mňa to ľudia podceňujú, až kým vás Jones neschmatne, pretože vo vrchnej časti tela je mohutný. Robia si srandu z jeho tenkých nôh, ale on má cez 100 kg. Veľa z tej hmotnosti je vo vrchnej časti tela. Je tak dlhý, že na vás skoro visí. Platí to aj pre klinče a myslím si, že Izzy (Adesanya) s tým môže mať problémy.“

„Ale nevadilo by mi pozrieť si ten zápas. Pretože ak Jones zostane v postoji s tým chlapom, tak bude  v problémoch. Jonesa nie je tak náročne trafiť. Lenže Izzy bude musieť dosť pridať na hmotnosti, ak bude chcieť bojovať s Jonom.“

Samotný Adesanya si váhový deficit určite uvedomuje a nechce nič uponáhľať. Veď nakoniec v UFC je ešte len od februára 2018, aj keď sa to veľmi nezdá, pretože za ten čas stihol 7 zápasov! Israel sa pred UFC 243 vyjadril, že k jeho súboju s Jonesom by mohlo dôjsť možno v roku 2021. Najbližšie ho bude čakať obhajoba titulu strednej váhy. Jeho súperom bude pravdepodobne ďalší neporazený a rýchlo stúpajúci bojovník Paulo Costa, ktorý naposledy zdolal na body Yoela Romera.

zdroj: lowkickmma