Reklama

Novinky UFC

Cain Velasquez o zápase s Francisom Ngannou, titule a o možnom súboji s Jonom Jonesom!

Cain Velasquez
Francis Ngannou a Cain Velasquez


Stále sa presne nevie, či bude aktuálny šampión UFC ťažkej váhy Daniel Cormier pokračovať v zápasení aj po dovŕšení 40 rokov (čo bude už v marci 2019). Súboj s Jonom Jonesom by sa v najbližšej dobe udiať nemal, keďže „Bones“ má naplánovaný svoj duel na UFC 235 proti Anthony Smithovi. Ako reálne možnosti pre Cormiera momentálne vyzerajú Stipe Miocic, prípadne Brock Lesnar (aj keď tu je tiež viacero otáznikov).

Prezident UFC Dana White by bol rád, ak by DC ešte stihol 2-3 zápasy, pretože si myslí, že je stále na vrcholnej úrovni a bolo by škodou zahodiť črtajúce sa príležitosti. Samozrejme, reč je hlavne o treťom dueli s Jonesom. White by to videl najradšej v ťažkej váhe. Ak sa Cormier rozhodne ukončiť kariéru, potom by mohol pripadať v úvahu aj ďalší skvelý match-up. Danielov tréningový partner a bývalý šampión ťažkej váhy Cain Velasquez by súboj s Jonom privítal.

Cain Velasquez pre Ariel Helwani MMA Show

„Dúfam, že áno (Cainova odpoveď k otázke, či by mohlo dôjsť k súboju Velasquez vs Jones). Budem sa snažiť, aby k tomu došlo.“

Jonov tréner nedávno hovoril, že „Bones“ v najbližšej dobe neplánuje presun do ťažkej váhy. Najprv chce „vyčistiť“ vyzývateľov v poloťažkej váhe. Vieme však, ako to v UFC chodí a ak sa naskytne možnosť zorganizovať veľký fight (čo Velasquez vs Jones bezpochyby je), všetko sa môže rýchlo zmeniť.

Obaja majú ale teraz iné starosti. Ako už bolo uvedené vyššie, Jon bude v marci na UFC 235 bojovať so Smithom. A Velasquez pri svojom očakávanom návrate narazí vo februári na nebezpečného Francisa Ngannou. „Kardio“ Cain si uvedomuje silné stránky svojho súpera.

„Poznám jeho (Francisov) spôsob boja. Viem, aký je nebezpečný. Uvidíme, ako sa bude zápas vyvíjať. Nikdy nedávam predpovede. Chcem tam ísť a ukázať ľuďom, že som sa zlepšil. V súvislosti s tým verím tomu, že budem hneď v hre o titul ťažkej váhy.“

zdroj: mmamania , lowkickmma , fitnessvolt