Novinky UFC

„Bol ako nindža, ktorý zameriava svoj cieľ,“ výkon Procházku ohodnotili aj Daniel Cormier a Wonderboy Thompson

Jiří Procházka Daniel Cormier Wonderboy
foto: isport
Reakcie na víkendový zápas Jiřího Procházku na UFC 251 stále pribúdajú. Jeho knokaut, ktorým odstavil Volkana Oezdemira, patrí medzi najdiskutovanejšie veci tohto podujatia. Bývalý vyzývateľ UFC welterovej váhy Stephen „Wonderboy“ Thompson o tom uverejnil na youtube celé video. Zareagoval aj Daniel Cormier, ktorý bol ešte nedávno šampiónom poloťažkej aj ťažkej váhy.

Stephen Thompson o zápase Jirku Procházku na UFC 251

„Bol veľmi zvláštny, robil niekoľko bláznivých vecí. Dotýkal sa pravej ruky ako keby si ju nabíjal. Najprv som si myslel, že si tú ruku zranil, ale potom ňou naplno udieral. Robil tiež pohyby ako v karate alebo kung-fu. V jednom momente vyzeral ako nindža, ktorý si zameriava svoj cieľ. V prvom kole bol síce skoro poslaný k zemi, ale vďaka svojej tvrdosti to zvládol.

Oezdemira to mohlo mentálne negatívne ovplyvniť, keďže Jiří ustál jeho najlepšie údery. No a v druhom kole už Volkana knokautoval po kombinácii, ale celé to začal dobre trafeným kopom na hlavu. Musím povedať, že Procházku mám odteraz rád práve kvôli jeho zvláštnosti.“

Daniel Cormier a jeho reakcia počas ESPN MMA Show

Daniel Cormier síce na jednej strane takisto Procházku pochválil, ale tiež upozornil, že v budúcnosti si Jiří nemôže tento divokejší štýl s otvorenou obranou ponechať, ak bude chcieť uspieť aj proti tým úplne najlepším v divízii.

„To je ten chlapík, ktorý knokautoval Volkana? To bolo šialené, je to tvrďák. Ale proti bojovníkom ako napríklad Blachowicz to nebude fungovať. Nemôžete takto dostávať údery a byť v obrane takto otvorený. Musí si to v svojom štýle trochu upratať a bojovať špecifickejšie. Bojoval s postojárom ako Volkan a teraz mu to vyšlo, ale niečo aj schytal a párkrát sa ocitol v problémoch. Tento štýl si proti úplne najlepším nemôžete dovoliť.“

Karlos Vémola zhodnotil premiéru Jirku Procházku a opýtal sa ho na úpravu rukavice počas zápasu, ktorú viacerí riešili

Zdroj: ESPN MMA , StephenThompson , foto: isport