Oktagon SK/CZ scéna

Bitky futbalových chuligánov? Milan Ďatelinka: Bol to môj relax a dalo mi to mentálnu školu

Milan Ďatelinka
zdroj: fb Milan Ďatelinka
Milan Ďatelinka je jednotkou rebríčku strednej váhy organizácie OKTAGON MMA. Prezradil, čo mu dali bitky futbalových chuligánov.

Bitky chuligánov? Pre mňa forma relaxu, tvrdí Milan Ďatelinka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Milan Ďatelinka v minulosti obľuboval tvrdé strety futbalových chuligánov. A pozor, nie že by ho prestali baviť, ale ako profesionál v MMA si musí dávať na seba pozor a preto už viac nie je ich aktívnym účastníkom.

„Mám minulosť a nehanbím sa za to, ani to neľutujem. A nebola to len minulosť, len teraz sa správam ako profesionál. Nemôžem riskovať nejaké zranenie alebo niečo, čo by ma odstavilo, keďže MMA je moje živobytie,” hovoril v relácii BEZ RUKAVIC na YouTube kanáli OKTAGON MMA.

Milan Ďatelinka, alebo “Mr.Comeback”, bral spomínané tvrdé konfrontácie znepriatelených futbalových táborov, ako spôsob vyčistenia si hlavy.

„Vždy som to bral ako nejakú formu relaxu. Veľa ľudí má relax chodiť von v piatok po celom pracovnom týždni, sadnú si do baru, dajú si pivo, ožerú sa, idú niekam na diskotéku. To je pre mňa divná vec.”

„Pre mňa to bolo vyregulovanie, všetky tie emócie a to všetko po tom. Tomu sa povie doslova, že vyblázniť sa.”

Mentálna škola

Väčšina zápasníkov to má tak, že najskôr sú chuligáni, bijú sa na ulici a v momente, keď začnú trénovať MMA, vybijú sa na tréningoch a prestanú sa biť na ulici. Ďatelinka to mal naopak.

„To, že som začal robiť MMA ma priviedlo na tú cestu. Dostal som z toho mentálnu školu. Tam nie je rozhodca, nie je tam sanitka, nie je tam prvá pomoc. Dostal som skúsenosti, čo sa týka mentálneho boja, ovládanie hlavy v tom boji a tak.”

Ďatelinka parádne naštartoval svoju kariéru. Začal k tomu pristupovať zodpovednejšie a profesionálnejšie. Chodí na kempy napríklad s Machom Muradovom do poľského Ankosu. Viditeľne sa zlepšuje.

Má za sebou tri víťazstvá v rade. Porazil postupne Pavla Salčáka, Miroslava Broža a Václava Mikuláška. Ani jeden z tejto trojice s Ďatelinkom neprežil ani prvé kolo. “Mr.Comeback” vystúpal na prvú pozíciu v rebríčku strednej váhy OKTAGON MMA.

Najbližšie ho čaká súboj s nebezpečným Poliakom Grzegorzom Siwym, ktorý napríklad porazil Samuela “Piráta” Krištofiča. V prípade, že Ďatelinka pridá štvrté víťazstvo do série a potvrdí pozíciu jednotky vo svojej váhe, dá sa očakávať jeho súboj s Karlosom “Terminátorom” Vémolom, ktorý si brúsi zuby na titul vo váhe do 84 kilogramov.