Oktagon SK/CZ scéna

Attila Végh pred Zápasom storočia: Karlos nemá stratégiu. Bohužiaľ, nedostanem za neho toľko ako v Bellatore

Zápas storočia sa blíži! Attila Végh a jeho vyjadrenia k tejto prelomovej udalosti na česko-slovenskej MMA scéne

Attila Végh a Karlos “Terminátor” Vémola sa v sobotu pred 20 tisíc divákmi v pražskej O2 aréne stretnú v Zápase storočia. Bývalý šampión Bellatoru verzus prvý český bojovník v UFC.

Stret dvoch diametrálne rozličných osobností

Attila Végh je skromný, nekonfliktný tip, ktorý neznáša trashtalk. Presný opak je Karlos Vémola, ktorý hecovanie cez médiá doslova miluje a akoby to potreboval k tomu, aby sa dokázal vyburcovať k maximálnemu výkonu.

„Môžeme ďakovať Karlosovi ako propagoval MMA na československej scéne. Poznám ho veľa rokov, trénovali sme spolu. Keď mal zápas v UFC, pozval ma na prípravný kemp. Je to normálny chlapec, nič proti nemu nemám. On vytvára trashtalky, ale toto na mňa nefunguje. Naše cesty sa stretli, ideme urobiť zápas a ja vyhrám. Keby som sa bál, nejdem tam,” vyhlásil odhodlane Attila Végh v rozhovore s Michalom Hrdličkom v relácii Česká ulička na O2 TV.

Stret dvoch odlišných štýlov

Attila Végh je komplexný bojovník. Venoval sa zápaseniu, venoval sa kempo karate. Je kvalitný v postoji aj na zemi. Karlos Vémola má základy zo zápasenia, ktoré piloval od raného detstva pod prísnou trénerskou rukou svojho otca. Jeho štýl je jasný – čím skôr dostať súpera na zem a rozpútať tvrdý ground and pound.

„Karlos príliš nemá stratégiu, on robí jednu prácu, ktorú robí na 100 %, na to sme trénovali. Má jednu špecifickú stránku, na tú som sa pripravoval. Moja zbraň je celé MMA – ruka, noha, zem, submisia,” spolieha na svoju komplexnosť Attila Végh.

Za Karlosa nedostane toľko čo za Bellator

„Neviem ako Karlos, ja mám fixný honorár. Najlepší zápas som mal v Bellatore v Amerike, keď som išiel pyramídu, dostal som 100 tisíc dolárov. Toľko za zápas s Karlosom nedostanem, bohužiaľ,” smial sa Végh.

Karlos “Terminátor” Vémola má 34 rokov a bilanciu 27-5. Mimo UFC prehral len jediný zápas. V auguste 2015 sa dostal do pasce Jacka Hermanssona, nechal si zlomiť ruku. Bol to prelomový moment, od ktorého Vémola vyhral 11 zápasov v rade a netají svoju túžbu vrátiť sa do UFC.

Attila Végh má rovnako 34 rokov (bilancia 32-9), no nastavené to má inak. Tvrdí, že už niečo dokázal, získal titul v Bellatore a nepotrebuje už nikomu nič dokazovať. Sám vyhlasuje, že nemá záujem o UFC a jeho UFC je Oktagon. Faktom je, že od roku 2014 bojoval osemkrát, z toho päť zápasov prehral. Naposledy ho tvrdým KO zložil Virgil Zwicker na turnaji Oktagon 12. Zo 41 profi zápasov v MMA to bolo len štvrtýkrát, čo prehral pred limitom.

Podarí sa Attilovi zmazať papierové predpoklady? Bezpochýb svoju kožu lacno nepredá a rozhodne sa máme na čo tešiť.

zdroj: Česká ulička O2 TV