Oktagon SK/CZ scéna

André Reinders má tri želiezka v superfinálovom ohni! Očakáva dve jasné výhry a jeden ťažký test

André Reinders so zverencami
zdroj: facebook André Reinders
André Reinders patrí medzi najuznávanejších trénerov MMA na česko-slovenskej scéne. V superfinále projektu OKTAGON UNDERGROUND má tri želiezka v ohni.

Tereza Bledá je “čiernym koňom” projektu. Porazila dve najlepšie české MMA bojovníčky Luciu Pudilovú a Magdu Šormovú. V superfinále sa stretne s Luciou Szabovou. Daniel Škvor je famózny postojár, účastník Glory a v superfinále ťažkotonážnikov je jasným favoritom proti Ivanovi Bartekovi. Tadeáš Ružička potvrdil veľký potenciál, v superfinále ho čaká Marco Novák.

André Reinders prezradil, ako vidí šance svojich superfinalistov

Tréner André Reinders snáď nemôže byť spokojnejší. V superfinále OKTAGON UNDERGROUND má troch svojich zverencov. „Samozrejme, som na nich strašne hrdý, že tím takto funguje. Za mňa skvelé. V piatich váhovkách máme troch českých víťazov. Do osemdesiatky sme nikoho nenasadili a v deväťdesiatke nám to nevyšlo,” hodnotil André Reinders pre sport.cz.

Ako vidí úspešný tréner a bývalý bojovník superfinálové zápasy svojich zverencov?

„U Terky môže byť tretí zápas paradoxne ten najťažší. Taktika na Lucku bola celkom jasná, ona je predvídateľná, čitateľná. Magda je skúsená, ale tam sme na tom boli lepšie fyzicky, čo v zápase rozhodlo. Lucka Szabová nie je tak skúsená v MMA, ale má veľké skúsenosti z K1 a juda. Naviac vie ubrániť strhy, toto bude pre nás zaujímavý test.”

„Pre Tadeáša sú karty nastavená tak, že s Marcom Novákom sa stretol v K1 a porazil ho, a to celkom presvedčivo. Očakávam postojový zápas. Tadeáš je omnoho tvrdší, to by malo rozhodnúť. U Dana Škvora to je podobné. Bartek je skúsený postojár, ale nemá toľko skúseností v malých rukaviciach, čo by malo hrať rolu, naviac Dan si prešiel ťažšími a tvrdšími zápasmi, takže by mal vyhrať.”

Škvor aj Ružička vidia svoju budúcnosť v MMA

Dan Škvor aj Tadeáš Ružička sú výborní postojári. Tréner André Reinders ale naznačil ich budúcnosť v MMA.

„Dan už toho má za sebou strašne veľa v postoji. On nemá ambície dostať sa do UFC, skôr si to chce sám pre seba skúsiť, aby mal zmenu, pretože thajský box je pre neho už sterotypný. Chce sa ďalej rozvíjať,” uviedol Reinders na margo účastníka Glory.

„Tadeáš, tam to je jasné, v MMA vidí budúcnosť. U chlapov je cesta dlhšia a obtiažnejšia. Terka je talentovaná, dievčat je menej, takže cesta bude pravdepodobne rýchlejšia, ale nechceme nič uponáhľať. Na mne ako manažérovi je, aby išiel jej vývoj postupne. Teraz vyhrala, ale nebolo to podľa pravidiel MMA a tam sú iné zákonitosti,” dodal český tréner.

zdroj: sport.cz