Reklama

Novinky UFC

AKTUÁLNE: Vladimir Putin schválil milióny pre školu v Dagestane pomenovanej po Khabibovi Nurmagomedovi

Khabib Nurmagomedov
foto: rt

UFC šampión Khabib Nurmagomedov by mal mať v jeho rodnom Dagestane postavenú školu, ktorá ponesie jeho meno. Škola bude podľa všetkého postavená na základe financií pridelených od ruského prezidenta Vladimira Putina. Konkrétne sa jedná o 600 miliónov rubľov (9,3 milióna amerických dolárov).

Táto novinka bola oznámená prostredníctvom Khabibovho otca počas nového interview. Abdulmanap Nurmagomedov prezradil, že projekt bol potvrdený tesne po nedávnom rozhovore Khabiba s prezidentom Ruska a po jeho požiadavke, aby sa investovalo viac peňazí do školstva a vzdelávania v Dagestane.

Khabibov otec počas spomínaného rozhovoru

„Khabib v súčasnosti kontaktoval Putina telefonickým hovorom. Na základe jeho prosby Vladimir Vladimirovich Putin podpísal dekrét na prerozdelenie okolo 600 miliónov rubľov do Dagestanskej republiky na otvorenie školy pomenovanej po Khabibovi Nurmagomedovi. Dúfam, že tieto peniaze pôjdu na ich požadovanú myšlienku, ktorou je príležitosť na lepšie učenie, vzdelanie a že to prinesie svoje výsledky. Budeme na tom pracovať.“

Neporazený Khabib Nurmagomedov sa najbližšie predstaví na septembrovom turnaji UFC 242 v Abu Dhabi. Svoj titul bude obhajovať s Dustinom Poirierom.

zdroj: bjpenn, rt

Conor McGregor sa v rebríčku najlepšie platených športovcov podľa Forbes prepadol, vládnu futbalisti