Novinky UFC

AKTUÁLNE: Jon Jones si vybral svojho súpera pre najbližšiu obhajobu titulu poloťažkej váhy

Jon Jones vs Dominick Reyes
foto: ufc
UFC prezident Dana White sa ešte počas minulého týždňa vyjadril, že sa mu pozdáva myšlienka zorganizovať titulovú súboj poloťažkej váhy Jon Jones vs Dominick Reyes. Chcel však počkať aj na to, ako dopadne zápas Corey Anderson vs Johnny Walker na UFC 244. Ako už teraz vieme, Anderson v New Yorku zastavil favorizovaného Walkera.

Jones ešte pred časom nebol príliš pozitívne naklonený myšlienke bojovať s neporazeným Reyesom. Jeho tréner tvrdil aj to, že Dominick by mal získať ešte nejaké víťazstvo. Zdá sa však, že situácia sa zmenila a „Bones“ a „Devastator“ by si mohli skrížiť svoje cesty už pri najbližšej možnej príležitosti.

Jon Jones chce najbližšie poraziť Dominicka Reyesa

„Práve sme dokončili stretnutie s trénermi, na ktorom sme študovali kariéry Dominicka a Coreyho. Potvrdili sme, že Dominick je určite nebezpečnejším bojovníkom. Najbližšie mu nakopem zadok.“

Súboj Jonesa s Reyesom sa zdá byť logickejší z viacerých pohľadov. Ako už bolo spomenuté, Reyes je stále neporazený. V rebríčku je vyššie ako Anderson a pred ním sú len bojovníci, ktorých už Jones nedávno porazil. Reyes pritiahne tiež väčšiu pozornosť, pretože jeho bojový štýl je z pohľadu väčšiny fanúšikov atraktívnejší ako je to u Coreyho. V posledných 4 zápasoch porazil veľké mená: Jared Cannonier, Ovince Saint Preux, Volkan OezdemirChris Weidman.

Zápas ešte samozrejme nie je oficiálne potvrdený, no v momentálnej situácii je skutočne dosť pravdepodobný.

Zdroj: bjpenn , ufc