Novinky Rizin

Aktuálne: Floyd Mayweather tvrdí, že zápas pre RIZIN sa neuskutoční

Aktuálne: Floyd Mayweather tvrdí, že zápas pre RIZIN sa neuskutoční
Floyd Mayweather

Ani tri dni nebola aktuálna správa, o ktorej sme vás nedávno informovali v súvislosti s boxerom Floydom Mayweatherom (50-0). Koncom roka na turnaji RIZIN 14 sa mal stretnúť v zápase s neporazeným 20 ročným kickboxerom Tenshin Nasukawa (27-0). Situácia ohľadom zápasu sa otočila o 180 stupňov.

Aktuálne: Floyd Mayweather tvrdí, že zápas pre RIZIN sa neuskutoční

Floyd Mayweather totiž len pred hodinou zverejnil na sociálnych sieťach dlhé vyjadrenie a informáciu, že zápas na RIZIN 14 nebude. Tvrdí, že nikdy nesúhlasil s oficiálnym zápasom proti kickboxérovi Nasukawa, tak ako je prezentovaný.

“Teraz, keď som sa vrátil na pôdu spojených štátov a po dlhej ceste do Tokia, z ktorej som sklamaný, mám čas sa vyjadriť mojim fanúšikom a médiám ohľadom blížiacej sa udalosti, ktorá bola nedávno oznámená na dátum 31. decembra 2018.

V prvom rade chcem, aby bolo jasné, že ja Floyd Mayweather som nikdy nesúhlasil s oficiálnym zápasom s Tenshinom Nasukawou. V skutočnosti (s náležitým rešpektom) som o tomto bojovníkovi nikdy nepočul, až do tejto mojej cesty do Japonska.

Bol som požiadaný, aby som sa zúčastnil 9 minútovej exhibície v troch kolách so súperom, ktorého vyberie Rizin Fighting Federation.”

Mayweather tvrdí, že mu bolo povedané o exhibícií v rámci skupinky investorov a trvá na tom, že nikdy nebol napísaný na žiadnej oficiálnej zápasovej karte.

“To, o čom pôvodne informoval Brent Johnson bolo, že sa jedná o exhibíciu a zúčastnení mali byť pozorovatelia, ktorí by za to zaplatili veľké peniaze. Exhibícia bola usporiadaná ako “špeciálny zápas” pre zábavné účely a vôbec to nemal byť zápas na oficiálnej zápasovej karte, tak ako to bolo prezentované po celom svete.”

Floyd sa ešte ospravedlnil svojim fanúšikom za vzniknutú situáciu a za zavádzajúce informácie, ktoré boli takto prezentované. Uzavrel to tým, že je bojovníkom s ukončenou kariérou a zúčastňuje sa iba malých exhibícií za veľké peniaze.

“Keď som prišiel na tlačovú konferenciu, môj tím a ja sme boli vykoľajení, akým smerom sa to začalo uberať. Mali sme to zastaviť okamžite. Chcem sa úprimne ospravedlniť mojim fanúšikom za veľmi zavádzajúce informácie, ktoré boli prezentované počas tlačovej konferencie.

Môžem všetkých ubezpečiť, že som bol zaslepený dohodou, ktorá sa uskutočnila bez môjho súhlasu alebo schválenia.

V záujme niekoľkých fanúšikov a účastníkov, ktorí prileteli z rôznych častí sveta na túto tlačovú konferenciu som váhal, či narušiť túto akciu tým, že vystúpim proti tomu, čo mi bolo povedané. Toto mi je naozaj ľúto. Som boxer s ukončenou kariérou, ktorý v celosvetovom meradle zarobí neskutočné peniaze za vystúpenia, rozhovory a príležitostné exhibície.”

 

View this post on Instagram

Now that I am back on U.S. soil after a long and disappointing trip to Tokyo, I now have the time to address you, my fans and the media in regard to the upcoming event on December 31st that was recently announced. First and foremost, I want it to be clear that I, Floyd Mayweather, never agreed to an official bout with Tenshin Nasukawa. In fact (with all due respect) I have never heard of him until this recent trip to Japan. Ultimately, I was asked to participate in a 9 minute exhibition of 3 rounds with an opponent selected by the "Rizen Fighting Federation". What I was originally informed of by Brent Johnson of "One Entertainment" was that this was to be an exhibition put on for a small group of wealthy spectators for a very large fee. This exhibition was previously arranged as a "Special Bout" purely for entertainment purposes with no intentions of being represented as an official fight card nor televised worldwide. Once I arrived to the press conference, my team and I were completely derailed by the new direction this event was going and we should have put a stop to it immediately. I want to sincerely apologize to my fans for the very misleading information that was announced during this press conference and I can assure you that I too was completely blindsided by the arrangements that were being made without my consent nor approval. For the sake of the several fans and attendees that flew in from all parts of the world to attend this past press conference, I was hesitant to create a huge disturbance by combating what was being said and for that I am truly sorry. I am a retired boxer that earns an unprecedented amount of money, globally, for appearances, speaking engagements and occasional small exhibitions.

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

zdroj: lowkickmma